Oszukała ponad 50 osób – zatrzymano 23-letnią mieszkankę Gostynia

Oszukała ponad 50 osób – zatrzymano 23-letnią mieszkankę Gostynia

Internet to doskonałe miejsce do dokonywania kradzieży. Samych metod jest mnóstwo, a co rusz powstają nowe. I choć dużo się o tym mówi, policja w dalszym ciągu ostrzega, to zdarza się, że wiele osób pada ofiarą kradzieży i oszustw. Tym razem udało się złapać 23-letnią mieszkankę Gostynia, która oszukała ponad 50 osób. 

Sprzedawała ubrania w internecie

Policjanci z Gostynia mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Kilka dni temu doszło do  zatrzymania  23-latki. Kobieta podejrzana była o oszustwa internetowe. Dokładnie chodziło o to, że sprzedawała w internecie ubrania, a następnie pobierała opłaty od klientów. Jak można się domyślić, nigdy nie wysyłał zakupionego towaru. Kobieta oszukała w ten sposób ponad 50 osób z całej Polski.  Po zatrzymaniu 23-letnia mieszkanka Gostynia przyznała się do winy i poddała dobrowolnie karze.

Policja ustaliła przebieg wydarzeń

Z ustaleń gostyńskiej policji wynika, że 23-letnia  miała oszukiwać swoich klientów od grudnia 2019 roku, przez prawie rok. Na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiała ubrania. Jak przekazują osoby poszkodowane, na aukcjach kobiety można było kupić kurtki, sukienki, bluzki, torebki, kamizelki, a nawet telefony komórkowe czy rękawiczki lateksowe, które były niezbędne w okresie pandemii. Niestety po otrzymaniu pieniędzy nie wysyłała towaru. Aby uniknąć odpowiedzialności, 23-latka zakładała kolejne konta i profile. Warto podkreślić, że oferowane przez nią towary wystawiała za kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.  Na ten moment nie wiadomo dokładnie, na jaką kwotę łącznie oszukała wszystkie osoby. Na ten moment za oszustwa otrzymała karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a do tego karę grzywnę oraz została  objęta dozorem kuratora.

Policja ostrzega 

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku podczas robienia zakupów w internecie. Każdy przypadek oszustwa należy zgłaszać. O innych metodach złodziei przeczytasz w tym artykule.