Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu łączy się z innym bankiem. Idą zmiany?

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu łączy się z innym bankiem. Idą zmiany?

Jak zapowiada prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, pan Marek Banaszak, nadchodzą ogromne zmiany, na których skorzystają wszyscy. Bank uzyskał od Komisji Nadzoru Finansowego zgodę na połączenie się z Bankiem Spółdzielczym w Górze. Ten drugi bank ma status banku przejmowanego, a sama fuzja sprawi, że aktywa połączonych placówek wzrosną do kwoty prawie miliarda złotych. Opowiemy o tym, jak będzie wyglądała dalsza współpraca obu banków.

Krótka historia powstania Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu

Powiatowy Bank Spółdzielczy Gostyniu założono 27 kwietnia 1865 roku. Początkowo było to Towarzystwo Pożyczkowe, dopiero 1 października 1998 roku połączono je z Bankiem Spółdzielczym w Pogorzeli i Bankiem Spółdzielczym w Borku Wielkopolskim. Po tym połączeniu powstał obecny Bank Spółdzielczy w Gostyniu. Obecnie powstało kilka oddziałów banku, między innymi w Krobi, Pępowie, Pogorzeli, Piaskach i Borku Wielkopolskim. Warto zaznaczyć, że od chwili połączenia banków prezesem jest właśnie Marek Banaszak.

Nowe zmiany

Pierwsze rozmowy na temat połączenia banków odbyły się już z początkiem zeszłego roku. Na tych spotkaniach opracowano wspólny kalendarz programu łączeniowego i ostatecznie 25 października 2021 roku podpisane ostateczne porozumienie. Na kolejnych spotkaniach podjęto uchwały, obowiązki zarządu oraz rady nadzorczej. Ustalono, że w dalszym ciągu Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu będzie miał taki sam status, natomiast bank w Górze będzie jego kolejnym oddziałem.

Decyzja o połączeniu banków sprawi, że wzrośnie statut banku Powiatowego, stanie się on bardziej solidny. Jego oddziały będą miały większe możliwości. Cała fuzja ma być nieodczuwalna dla klientów obu banków. Według zapewnień wszystkie działania konsolidacyjne będą przeprowadzone systematycznie i bez żadnych zakłóceń. Planowane jest połączenie placówek na 28 lutego 2022 roku.

Jeden komentarz o “Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu łączy się z innym bankiem. Idą zmiany?

  1. Oby nie odbiło się to negatywnie na klientach z powodu monopolu na rynku.

Comments are closed.