Zaplanowana akcja zatrzymania pijanego w walentynki

Zaplanowana akcja zatrzymania pijanego w walentynki

Jak pokazuje akcja, obywatele również potrafią na własną rękę zadbać o bezpieczeństwo pozostałych mieszkańców. Dnia 14 lutego w walentynki doszło do zatrzymania nietrzeźwego mężczyzny, który kierował samochodem osobowym. Dalsze poruszanie się po drodze skutecznie uniemożliwiła mu jednak dwójka kierowców.

Wymyślili to kapitalnie

Wieczorem po godzinie 20 w święto zakochanych doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego mężczyzny, który poruszał się drogą krajową nr 12 samochodem osobowym marki Volkswagen. Kierowca wzbudził podejrzenie u pozostałych kierujących, którzy zauważyli, że pojazd ma trudności z utrzymaniem się na pasie ruchu i podąża pojazdem całą szerokością jezdni. Jego sposób jazdy na tyle ich zaniepokoił, że dwójka kierowców postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zmusić kierowcę Volkswagena do zatrzymania pojazdu. Wpadli oni na ciekawe rozwiązanie, ponieważ przez całą akcję komunikowali się za pomocą CB-radia. Byli to mieszkańcy gminy Krzemieniewo oraz Borek Wielkopolski. Z ich relacji wynika, że w pewnym momencie stwierdzili, że styl jazdy podejrzanego mocno odbiegał od przyjętych standardów. Jeden z nich wyprzedził kierowcę Volkswagena, a drugi pozostał za pojazdem nietrzeźwego kierującego. Akcja udała się, bowiem mężczyzna zatrzymał swój pojazd.

Spożycie alkoholu nie powstrzymało go przed jazdą za kółkiem

Już po otwarciu drzwi podejrzanego samochodu czuć było zapach alkoholu. W przekonaniu utwierdziło ich też zachowanie kierującego. Bohaterowie zajścia wezwali na miejsce zdarzenia policję. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego po wykonaniu badania kontrolnego alkomatem upewnili się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie pokazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy kierowca to 37-letni mieszkaniec Gostynia. Policja zatrzymała mu prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdami.