Ważne wydarzenie dla młodych przedsiębiorców z Gostynia

Ważne wydarzenie dla młodych przedsiębiorców z Gostynia

Już niebawem każdy mieszkaniec Gostynia, który otworzył bądź planuje otworzyć własną działalność gospodarczą będzie miał okazję spotkać się z osobami, które w fachowy sposób doradzą jak pokierować swoje kroki, oraz na co zwrócić szczególną uwagę by nie wpaść w tarapaty. Spotkanie mające miejsce 21 września to kolejne z cyklu organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

Nie brakuje chętnych

Choć mogłoby się wydawać, że w obecnej sytuacji mało kto myśli o własnym biznesie, rzeczywistość okazuje się inna. Wielu młodych ludzi wciąż marzy o własnej firmie. Nie brakuje zapału ani pomysłów. Jedyną realną przeszkodą jest często niewiedza oraz brak aktualnych informacji dotyczących obowiązujących przepisów prawa. Dlatego właśnie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkanie. Będzie ono miało miejsce 21 września w godzinach 16-18 w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy 1go maja. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą zacząć działać w wybranej branży. Co ważniejsze wydarzenie ma na celu wspomóc młodych przedsiębiorców w otwarciu własnego biznesu, niezależnie od tego, czym on miałby być.

O co będzie można zapytać na spotkaniu?

Właściwie o wszystko. Z pewnością będą poruszane tematy związane ze zdobyciem dofinansowania na start. Tu poruszane będą kwestie pożyczek bezzwrotnych, a także atrakcyjnych kredytów preferencyjnych. Ponadto zostanie szczegółowo omówiony sam proces zakładania działalności gospodarczej – niezbędne dokumenty oraz urzędy, w których należy się pojawić. Specjaliści prowadzący spotkanie nie zapomną również o obowiązkach, które spoczywają na młodych przedsiębiorcach. Zarówno pod względem Urzędu Skarbowego jak i Zusu. Wszystko wskazuje na to, że takie wydarzenia są niezbędne bowiem wiedza z nich wyniesiona należy do praktycznych, sprawdzonych w realnym życiu sytuacji i problemów. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.