Podejrzani o pobicie piłkarza w Poznaniu – zatrzymani!

Podejrzani o pobicie piłkarza w Poznaniu – zatrzymani!

Tą sprawą żyją media w całej Polsce od ponad tygodnia. To właśnie w jeden z weekendów doszło do brutalnego pobicia piłkarza Korony Piaski przez nieznanych sprawców. Młody chłopak wylądował w szpitalu z licznymi obrażeniami. I pomimo, że znajduje się już w domu nadal odczuwa konsekwencje działań agresorów. Zebrane materiały nie kończą jednak sprawy, bowiem pojawiły się wątpliwości co do zachowania samego pokrzywdzonego.

Atak na tle rasistowskim

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo nie mieli zbyt wiele informacji. Ani o całym przebiegu zdarzenia, ani też o sprawcach. Pokrzywdzony pamiętał tylko, że było ich co najmniej sześciu. Jak twierdził Junior sam atak miał miejsce na tle rasistowskim. Kilka pierwszych dni to nieustanne szukanie świadków. Informacje i prośby pojawiały się także w mediach społecznościowych. Na szczęście po jakimś czasie pojawił się przełom w sprawie. Policjanci ustalili dane personalne agresorów. I wbrew pozorom i przypuszczeniom, było ich trzech. Nie ma natomiast potwierdzenia, jakby zaatakowali piłkarza przez jego narodowość czy kolor skóry.

Zatrzymanie młodych podejrzanych mężczyzn

Do zatrzymania osób podejrzewanych doszło w ubiegły czwartek. Cała trójka to mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku 20 i 21 lat. Na ten moment zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty pobicia oraz uszkodzenia ciała. Otrzymali zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, jak również dozór policyjny. Niestety to nie koniec całej sprawy, bowiem nagrania z monitoringów sugerują, iż przebieg zdarzeń wyglądał nieco inaczej, niż pamiętał go pobity chłopak. Być może uszkodzenia ciała były w pierwszym momencie inne, niż te opisywane przez podejrzanego. Prokuratura przygląda się więc teraz zachowaniu osoby pokrzywdzonej. Ma nadzieje, na szybkie wyjaśnienie całego zdarzenia.

Wszyscy oczekują szybkiego rozwiązania. Pobicie na tle rasistowskim miało już miejsce w Polsce w ostatnich miesiącach. Jeśli teoria stanie się faktem, będzie oznaczać, że to drugi taki przypadek w krótkim odstępie czasu.