Szkoła rodzenia w Gostyniu

Szkoła rodzenia w Gostyniu

Gostyń jest gminą, która od wielu lat realizuje wiele bezpłatnych programów zdrowotnych. To właśnie dzięki nim powstała między innymi nowoczesna poradnia laktacyjna. Teraz rusza nowy projekt „Gostyńskiej Akademii Młodych Rodziców – zajęcia w szkole rodzenia”. To przynajmniej 13 spotkań dla młodych osób, które mają odbywać się w każdym cyklu. Pomysł wydaje się świetną inicjatywą, która może przynieść olbrzymią dawkę wiedzy i pozwolić na łatwiejszy start młodym rodzicom.

Wiedza całkowicie za darmo

Cały projekt, a więc szkoła rodzenia i poradnia laktacyjna obejmuje ponad 250 kobiet w różnym wieku. Inicjatywa jest formą pozwalającą na zdobycie ważnej wiedzy. Cykl 13 spotkań to wiele informacji zarówno z okresu ciąży, jak i pierwszych miesięcy po porodzie. Każdy warsztat poświęcony jest innej tematyce, dzięki czemu młodzi rodzice mogą wynieść olbrzymią, ale i bardzo praktyczną wiedzę w tym zakresie. Tematyka będzie nawiązywać przede wszystkim do stanów emocjonalnych i zachowań w ciąży – to bardzo ważne. Bowiem właśnie w tym okresie wiele pań nie wie, jak duże zmiany zachodzą w ich organizmie. Dzięki Gostyńskiej Akademii Młodych Rodziców zwłaszcza młode osoby będą lepiej przygotowane do swojej przyszłej roli, a tym samym być może zapobiegnie to rozwojowi patologii.

Poradnia laktacyjna już otwarta

W Gostyniu działa już poradnia laktacyjna, która jest częścią opisywanego powyżej programu. Można w  niej uzyskać wiele cennych informacji, a także technik związanych z procesami karmienia dziecka. W tym roku samorząd realizuje program prorodzinny, stąd wiele inicjatyw w takim właśnie tonie. W szkoleniu będą brali udział rodzice, ale również personel medyczny odpowiedzialny za opiekę okołoporodową. Wszystkie informacje można uzyskać pod specjalnym numerem telefonu. To tam również można się zapisać do poradni laktacyjnej bądź zakwalifikować do projektu młodych rodziców.