„Piana Day” zapowiedzią powiatowych dożynek

„Piana Day” zapowiedzią powiatowych dożynek

14 sierpnia odbyła się impreza, która zgromadziła większość dzieci i młodzieży z okolicznych gmin. To tradycyjny, coroczny happening, który jednak w tym roku przyjął zupełnie nową formę. Pomysł zrodził się spontanicznie, jednak szybko zyskał uznanie i aprobatę organizatorów. Władze miasta Piaski oraz władze powiatowe dbają, aby najmłodsi mieszkańcy mogli spróbować nowych wyzwań, a także otrzymać rozrywkę, zapewniającą prawdziwą radość i frajdę.

Dzień przed powiatowymi dożynkami

To właśnie w sobotę w Piaskach, przy tamtejszej Szkole Podstawowej zgromadził się tłum mieszkańców, którzy zdecydowali się wziąć udział w „piana Day”. To niemal tradycja – organizacja happeningu porzedzającego wielkie dożynki w powiecie. Tym razem postawiono na muzykę, taniec i prawdziwe szaleństwo. Na dużym placu wylano hektolitry piany, w której dosłownie każdy mógł bawić się na całego. Wydarzeniu towarzyszyła bardzo skoczna muzyka, która ostatecznie sprawiła, że większość uczestników tańczyło w każdy możliwy sposób. A nie było łatwo. Ilości piany były naprawdę imponujące, o czym mogą świadczyć wykonane zdjęcia.

Zabawa na całego!

Poza tańcem w pianie, na mieszkańców okolicznych gmin czekały stanowiska z grochówką, zupą pomidorową oraz innymi przysmakami. Były także miejsce, gdzie sprzedawane było rękodzieło oraz drobne pamiątki. Cel był szczytny – planowano zgromadzić środki na leczenie Marty- dziewczynki chorej na stwardnienie rozsiane. Jak się szybko okazało puszki zapełniały się ochoczo pieniędzmi. Dopisała pogoda, humory i uśmiechy na twarzach dzieci. A szczęście małych mieszkańców jest chyba najważniejsze w tego rodzaju imprezach. Tym bardziej, że już następnego dnia na mieszkańców powiatu czekało najważniejsze w ciągu roku wydarzenie – Dożynki. To właśnie do nich władze przygotowują się cały rok, zapewniając iście królewskie obchody. Najpierw ma miejsce msza święta i poświęcenie, a następnie po procesji następuje zabawa do późnych godzin wieczornych.