Nowe inwestycje w Gostyniu. Miało być tanio a wyszło…jak zwykle

Nowe inwestycje w Gostyniu. Miało być tanio a wyszło…jak zwykle

To miała być kompleksowa inwestycja. Miała, bo szybko okazało się, że brakuje środków. Pomimo dofinansowania oferty, które pojawiły się w przetargu zdecydowanie przekraczały możliwości miasta. Władze się jednak nie poddają i pomimo okrojonej inwestycji kolejny odcinek drogi zostanie wybudowany. O co właściwie chodzi w tej całej sytuacji?

Wysokie ceny, które uszczupliły projekt

Ulica Rostworowskiego na nowym gostyńskim Pożegowie miała w pierwszej opcji wyglądać inaczej. I nie chodzi tu o wygląd wizualny, a długość położenia nawierzchni. Przetarg w tym temacie został ogłoszony przez pierwszy magistrat już w lipcu. Szybko jednak okazało się, że wszystkie oferty, które zostały złożone zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe gminy. Co więcej są one wyższe od zakładanego budżetu o prawie milion złotych. Na to zdecydowanie nie może pozwolić sobie Gostyń, dlatego zdecydowano się na okrojenie projektu i wykonanie prac w kilku etapach. Co więcej do niedawna nie było w ogóle wiadomo, czy uda się uzyskać jakiekolwiek dofinansowanie. Udało się, choć też wymagało to sporego wysiłku władz.

Jak będzie przebiegała budowa nowej drogi?

Jak powiedział Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego podjęto pewne decyzje. Przede wszystkim zdecydowano się na usunięcie budowy ul. Rostworowskiego na odcinku od ulicy Chłapowskiego w głąb. Wynika to z kilku przyczyn, jednak najważniejszą jest fakt, że obecnie jest to ślepa uliczka, przy której nie znajduje się żaden budynek. Ten plan może więc jeszcze poczekać, gdyż na ten moment należało skupić się na zdecydowanie ważniejszych elementach projektu. Dlatego w pierwszej kolejności nastąpi budowa pomiędzy ulicami Wandy Modlibowskiej a gen. Chłapowskiego.

Właśnie zakończono przetarg w tym temacie. Wygrała go gostyńska firma, która wykona planowane roboty za kwotę 749 885,49 złotych. Nowo powstała droga będzie miała długość 210 metrów. Przewidywany koniec prac planuje się na koniec listopada tego roku. Mieszkańcy Gostynia się cieszą, gdyż już niebawem komfort ich przemieszczania w tamtej okolicy ulegnie zdecydowanej poprawie.