Dynamiczne prace nad budową najdłuższego mostu w Gostyniu w ramach obwodnicy DK12

Dynamiczne prace nad budową najdłuższego mostu w Gostyniu w ramach obwodnicy DK12

Przy konstrukcji obwodnicy DK12, która ma służyć dla miasta Gostynia, trwają intensywne prace. Na placu budowy powstaje most, najdłuższy w swoim rodzaju, który ma mierzyć ponad 260 metrów. Długo oczekiwana inwestycja drogowa jest źródłem wielkich nadziei mieszkańców Gostynia, którzy oczekują na zmniejszenie natężenia ruchu w mieście, nie tylko tranzytowego. Piotr Chmura, kierownik nadzorujący budowę, zapewnia, że obwodnica będzie gotowa do użytku w III kwartale 2025 roku.

Nie tak dawno temu, na przełomie czerwca i lipca zeszłego roku, teren budowy obwodnicy DK 12 wyglądał całkiem inaczej. Jako miejsce bez widocznej aktywności, braku maszyn i pracowników. W tym czasie zarówno inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), jak i wykonawca – Konsorcjum Kobylarnia – Mirbud, oczekiwało na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej (ZRiD).

Decyzja ta została ostatecznie wydana przez wojewodę wielkopolskiego 31 lipca, co otworzyło drogę do rozpoczęcia robót budowlanych. Prace ruszyły pełną parą na początku sierpnia 2023 r. i obecnie plac budowy tętni życiem, a prace nad obwodnicą i mostem postępują zgodnie z harmonogramem.