Niepewność i niecierpliwość mieszkańców Gostynia względem remontu lokalnego boiska

Niepewność i niecierpliwość mieszkańców Gostynia względem remontu lokalnego boiska

Atmosfera niepokoju zaczyna narastać wśród mieszkańców osiedla Konstytucji 3 Maja, znajdującego się w Gostyniu. Coraz piękniejsza pogoda sprawia, że chętnie by spędzali swój czas na świeżym powietrzu, jednak od kilku tygodni nie mogą korzystać ze swojego lokalnego boiska. Powód? Nawierzchnia została usunięta, a nowa jeszcze nie została położona. Debatują nad tym, kiedy będą mogli ponownie cieszyć się z gry na odnowionym terenie.

Poziom niecierpliwości jest tak wysoki, że jedno z pytań zadanych przez mieszkańca sugeruje ich rosnącą frustrację. „Starą nawierzchnię usunęliście prawie miesiąc temu. Kiedy planujecie założyć nową?” – zapytał jeden z mieszkańców, wyraźnie wyrażając swoją frustrację i sceptycyzm co do szybkości realizacji prac.

Ale na szczęście, Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji, w odpowiedzi na te obawy udziela wyjaśnień. Zaznaczył, że realizacja inwestycji przebiega zgodnie z umową zawartą z wykonawcą prac. Czas na realizację upływa 11 czerwca 2024 roku. To sugeruje, że zgodnie z planem, boisko powinno być gotowe do użytku jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.