Wzmocnienie kompetencji ratowników w obszarze pojazdów elektrycznych – szkolenie dla strażaków w Gostyniu

Wzmocnienie kompetencji ratowników w obszarze pojazdów elektrycznych – szkolenie dla strażaków w Gostyniu

Pomiędzy 20 a 21 marca 2024 roku, strażacy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gostyniu mieli okazję zdobyć nowe umiejętności podczas specjalistycznego szkolenia. Tematem przewodnim warsztatów była kwestia bezpiecznego podejścia do interwencji ratowniczo-gaśniczych w sytuacjach, które obejmują samochody elektryczne. Wszystko to odbyło się na terenie firmy B&B Gostyń, która udostępniła swoją siedzibę na potrzeby przeprowadzenia szkolenia.

Głównym celem tego specjalistycznego kursu było zapoznanie uczestników z konstrukcją samochodów elektrycznych. Poza tym, strażacy mieli możliwość zgłębić tajniki eksploatacji tych pojazdów, diagnostyki oraz dowiedzieć się więcej o napięciach występujących w takich pojazdach. Zdobycie tych umiejętności ma kluczowe znaczenie dla skutecznego i przede wszystkim bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, gdy na miejscu zdarzenia znajdują się pojazdy z napędem elektrycznym.

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność dla firmy B&B Gostyń. Ich zaangażowanie w przeprowadzenie szkolenia oraz udostępnienie pojazdów na czas warsztatów było nieocenione.