Weekendowa kontrola drogowa w powiecie gostyńskim: dwoje mieszkańców naruszyło przepisy ruchu drogowego

Weekendowa kontrola drogowa w powiecie gostyńskim: dwoje mieszkańców naruszyło przepisy ruchu drogowego

Miniony weekend, a konkretniej niedziela 17 grudnia 2023 roku, przyniósł zatrzymanie dwóch osób z powiatu gostyńskiego podczas kontroli drogowej. Te osoby nie tylko złamały regulacje ruchu drogowego, ale również kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, a jedna z nich mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obie osoby zostaną teraz wezwane do odpowiedzi przed sądem.

Podkomisarz Monika Curyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, informuje, że mężczyzna, który został zatrzymany na rowerze, miał w swoim organizmie 1,3 promila alkoholu. Za jazdę w takim stanie grozi mu teraz kara aresztu lub grzywna nie mniejsza niż 2500 złotych.

Tego samego dnia, a dokładnie godzinę po pierwszym incydencie, na ulicy Podleśnej w Gostyniu dzielnicowi zatrzymali 25-letnią kobietę kierującą skodą do kontroli drogowej. Ta mieszkanka powiatu gostyńskiego pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Gostyniu zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, zdecydowała się na prowadzenie samochodu.