Ratownicza interwencja służb w Gostyniu: Człowiek z myślami samobójczymi został uratowany

Ratownicza interwencja służb w Gostyniu: Człowiek z myślami samobójczymi został uratowany

W centrum Gostynia, powiatu gostyńskiego, doszło do nocnej interwencji straży pożarnej, policji oraz zespołu ratownictwa medycznego. Ich zadaniem była pomoc człowiekowi, u którego podejrzewano próbę samobójczą. Wszystko skończyło się szczęśliwie – służby dotarły na miejsce na czas i mężczyzna został uratowany.

Informacja o potrzebie interwencji dotarła do służb około godziny 23:00 poprzedniego dnia. Zgłoszenie dotyczyło czterdziestolatka, mieszkańca powiatu gostyńskiego, który był podejrzany o chęć odebrania sobie życia. W odpowiedzi na to wezwanie, zespoły straży pożarnej, policji oraz karetki pogotowia błyskawicznie ruszyły pod wskazany adres przy ulicy Poznańskiej w Gostyniu.

Po przybyciu na miejsce, strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu otworzyli drzwi do mieszkania, gdzie znajdował się mężczyzna. Następnie policjanci wkroczyli do środka, odnajdując człowieka w stanie przytomnym. Po zakończeniu akcji ratunkowej, osoba ta została przekazana pod opiekę personelu medycznego. Jak wyjaśnia starszy ogniomistrz Dawid Nowacki, dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, po przekazaniu mężczyzny pogotowiu zakończono działania na miejscu.