Mężczyzna naraził się na karę 10 lat więzienia za wykorzystanie znalezionej karty bankowej

Mężczyzna naraził się na karę 10 lat więzienia za wykorzystanie znalezionej karty bankowej

44-letni mężczyzna, który dokonał transakcji finansowych przy użyciu znalezionej karty bankomatowej, może zostać skazany na karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wykorzystał tę kartę do opłacenia swoich zakupów i teraz musi odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego otrzymali zgłoszenie o utracie karty do bankomatu oraz kradzieży nieautoryzowanych środków z konta bankowego. Osoba pokrzywdzona zgubiła kartę najprawdopodobniej podczas robienia zakupów w markecie. Zorientowała się o tym niebycie dopiero następnego dnia, kiedy sprawdziła stan swojego konta i zauważyła kilka transakcji dokonanych w gostyńskich sklepach przy użyciu jej karty.

Podczas prowadzenia dochodzenia, funkcjonariusze ustalili miejsca, w których dokonano transakcji za pomocą zaginionej karty. Okazało się, że sklepy, w których sprawca robił zakupy, były objęte systemem monitoringu. Przejrzenie nagrań pozwoliło na identyfikację osoby odpowiedzialnej za przypisywane mu czyny. Wskazanym sprawcą okazał się 44-letni mieszkaniec Torunia, który przebywał tymczasowo w Gostyniu.

Zgromadzone dowody doprowadziły policjantów do mężczyzny, który nie zaprzeczał swoim czynom. Przyznał, że znalazł kartę do bankomatu i wykorzystał ją do zrobienia zakupów w kilku sklepach. Gdy poczuł lęk przed konsekwencjami swoich działań, oddał kartę pracownikom sklepu, gdzie ją znalazł.

44-latek teraz musi stawić czoła zarzutom o korzystanie z cudzego dokumentu oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.