Rośliny ozdabiające okolice dworca autobusowego w Gostyniu

Rośliny ozdabiające okolice dworca autobusowego w Gostyniu

Zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie gostyńskiej stacji autobusowej, nowo wybudowany pylon ma za zadanie przywitać wszystkich podróżnych przybywających do miasta Gostynia. Wyposażony w oświetlenie, po zapadnięciu zmroku będzie stanowił jasny punkt orientacyjny. Ta struktura jest jednym z elementów szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych, które mają miejsce w tej części miasta.

Nieruchomość, na której znajduje się dworzec, choć jest własnością gminy, aktualnie jest dzierżawiona przez spółkę z Leszna. Po analizie stanu terenu podjęto decyzję o wprowadzeniu szeregu zmian. W ramach tych działań, po uzgodnieniach z dzierżawcą, dokonano demontażu części ogrodzenia od strony ulicy Bojanowskiego, które zostanie zastąpione nowym.

W planach jest również postawienie ogrodzenia wykonanego z gazonów wzdłuż ulicy Przy Dworcu, sąsiadującej z dworcem autobusowym. Ale to nie koniec zmian – jak informuje strona internetowa magistratu w Gostyniu, w najbliższym czasie obszar ten zostanie dodatkowo upiększony dzięki posadzeniu nowych roślin. Wśród nich znajdą się: winobluszcz pięciolistkowy, lawenda, budleja Dawida, jałowiec płożący, rozplenica japońska oraz klony.