Zmiany kadrowe czekają Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu

Zmiany kadrowe czekają Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu

Pod koniec września, starosta z Gostynia poinformował społeczność o zbliżającej się zmianie dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w miejscowości. Aktualna dyrektorka, Danuta Niedźwiedzińska, podjęła decyzję o przejściu na zasłużony odpoczynek i emeryturę, który ma nastąpić z początkiem nowego roku. W obliczu tej decyzji, Zarząd Powiatu Gostyńskiego musiał podjąć działania mające na celu znalezienie nowego lidera placówki. W tym celu ogłosił konkurs na to stanowisko.

Danuta Niedźwiedzińska, pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, podjęła decyzję o przejściu na emeryturę z końcem stycznia 2024 roku. Ta informacja skłoniła Zarząd Powiatu Gostyńskiego do ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora. Szkoła będzie teraz oczekiwać na zgłoszenia kandydatów do prowadzenia placówki.

O miejsce dyrektora mogą ubiegać się osoby posiadające wyższe wykształcenie. Nauczyciele mianowani lub dyplomowani, którzy mogą pochwalić się co najmniej 5-letnim stażem pracy, są mile widziani. Aczkolwiek możliwość startu w konkursie daje się również osobom, które nie są nauczycielami, ale mogą pochwalić się ukończeniem studiów magisterskich i mają za sobą co najmniej pięć lat doświadczenia zawodowego. Warunkiem jest również, aby przez przynajmniej dwa lata pełniły one funkcję na stanowisku kierowniczym.