Wypadek zakończony ucieczką: Śledztwo policji w Gostyniu dotyczące tajemniczego wypadku

Wypadek zakończony ucieczką: Śledztwo policji w Gostyniu dotyczące tajemniczego wypadku

Sytuację kryminalną, która miała miejsce na nieutwardzonym odcinku drogi w miejscowości Zalesie, bada obecnie gostyńska policja. Doszło tam do wypadku, w którym osobowy samochód marki Volkswagen, przewożący pięć młodych osób, przewrócił się i znalazł się do góry kołami w przydrożnym rowie. Gdyby nie czujny rolnik pracujący na pobliskim polu, być może nikt by nie dowiedział się o tym incydencie – wszyscy uczestnicy zdarzenia porzucili pojazd i uciekli ze sceny.

Wypadek miał miejsce około 19:45. Pojazd marki Volkswagen ominął drogę i skończył swoją jazdę na dachu w rowie. Na miejsce natychmiast zostały wezwane jednostki straży pożarnej z JRG Gostyń, OSP Borek Wlkp., oraz OSP Zalesie.

Na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych poszkodowanych – relacjonuje kpt. Wojciech Wybierała, dowódca KP PSP Gostyń. Wiadomość od świadka pozwoliła ustalić, że pięć osób uciekło z miejsca zdarzenia. Działania służb ratunkowych polegały więc na poszukiwaniu tych osób. Po krótkim czasie, w odległości około 300 metrów od miejsca zdarzenia, znaleźli oni trzy osoby ukryte za płotem jednego z gospodarstw. Z dwoma pozostałymi osobami nawiązano kontakt telefoniczny.