Kierowca złapany za nadmierne przekroczenie prędkości

Kierowca złapany za nadmierne przekroczenie prędkości

Pojawiły się informacje o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu pewnego kierowcy. Mężczyzna pędził swoim samochodem przez Strumiany, niewielką miejscowość w gminie Borek Wielkopolski, niezgodnie z obowiązującymi tam przepisami drogowymi.

Podkomisarz Monika Curyk, odpowiedzialna za kontakty z mediami w gostyńskiej Komendzie Powiatowej Policji, przekazała, że 27-letni mężczyzna poruszał się po drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h z prędkością aż 119 km/h.

Za swoje wykroczenie beztroski kierowca został surowo ukarany. Utracona przez niego została możliwość prowadzenia pojazdu na okres trzech miesięcy, musiał również zapłacić mandat w wysokości 4000 złotych. Na jego koncie pojawiło się również 14 punktów karnych. Wysokość kary wynikała z faktu, iż mężczyzna wcześniej już dopuszczał się podobnych wykroczeń.

– Powtarzane przewinienia dotyczą przede wszystkim niektórych wykroczeń, a zwłaszcza tych, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Do grupy takich wykroczeń zaliczamy m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h – podkreśliła podkomisarz Monika Curyk.