Niewybuch odnaleziony w lesie pomiędzy Gostyniem a Starym Gostyniem

Niewybuch odnaleziony w lesie pomiędzy Gostyniem a Starym Gostyniem

Dzień wcześniej, podczas popołudniowych godzin, natrafiono na znalezisko historyczne w postaci zardzewiałego niewybuchu ukrytego w obszarze leśnym między Gostyniem a Starym Gostyniem. Odkrycie to zostało niezwłocznie zgłoszone odpowiednim służbom, czyli policji. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz zabezpieczenie starożytnego pocisku do momentu przybycia specjalistycznej ekipy – patrolu saperskiego.

Informacja o odkryciu dotarła do policji za pośrednictwem rozmowy telefonicznej. W odpowiedzi na ten komunikat, na miejsce zdarzenia wysłano grupę policjantów, której zadaniem było zabezpieczenie obszaru wokół niebezpiecznego znaleziska.

– Policjant należący do specjalistycznej grupy rozpoznania minowego i pirotechnicznego potwierdził, że odnalezione artefakty to nic innego jak moździerzowy granat datujący się na okres drugiej wojny światowej – wyjaśniała podkomisarz Monika Curyk, pełniąca rolę oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

– Dzisiaj starożytny pocisk zostanie usunięty przez wyspecjalizowany patrol wojskowy – dodała.

W kontekście tego incydentu, stróżowie prawa przypominają o konieczności niezwłocznego kontaktu z policją w sytuacji natrafienia na podobne znaleziska. Ważne jest również podanie dokładnego miejsca lokalizacji takiego obiektu oraz zachowanie odpowiedniego dystansu dla własnego bezpieczeństwa.