Remont w Szkole Podstawowej nr 5

Remont w Szkole Podstawowej nr 5

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu trwa kompleksowy remont. Przypomnijmy, że rozpoczął się latem zeszłego roku i powinien zostać ukończony na początku nowego roku szkolnego 2023/2024.Co dokładnie wiadomo?

Dofinansowanie rządowe

Cała inwestycja jest finansowana z ponad 4,5 mln zł rządowego dofinansowania, które zostało pozyskane przez samorząd. Prace prowadzi firma Raf-Mal, która wybudowała już szyb windowy z windą, zakończyła remont toalet i częściowo odmalowała korytarze i sale lekcyjne. Ponadto, wymieniono większość okien na nowe energooszczędne, a budynek został docieplony i ozdobiony kolorowymi elementami na elewacji, co daje jej radosny charakter i przyciąga uwagę.

Szkoła dalej funkcjonuje

W trakcie remontu szkoła funkcjonuje normalnie. Od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli korzystać z kompleksowo wyremontowanego budynku. Szkoła wyposażona będzie w nowe pomoce dydaktyczne, takie jak tablice multimedialne. Dzięki temu szkoła będzie gotowa sprostać wyzwaniom edukacyjnym XXI wieku. Warto również przypomnieć, że pięć lat temu, dzięki wsparciu unijnemu, przeprowadzono remont w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Szkoła zyskała nowe skrzydło z sześcioma salami lekcyjnymi, pokojem nauczycielskim, sanitariatami i szatniami. Budynek wyposażono w windy i podjazdy dla osób niepełnosprawnych.