Policjant pomóc kobiecie, która utknęła w samochodzie – inni kierowcy nie reagowali

Policjant pomóc kobiecie, która utknęła w samochodzie – inni kierowcy nie reagowali

Kobieta utknęła w samochodzie przed przejściem dla pieszych na jednej z głównych ulic Gostynia. Przez kilka minut kierowcy ją omijali, jednak żaden z nich nie podszedł do jej samochodu, by zaoferować pomoc. Dopiero policjant, który zauważył sytuację przez okno, podszedł do kierowcy i zaczął mu pomagać. Mundurowi opublikowali nagranie z zajścia w mediach społecznościowych.

Co dokładnie przedstawia filmik?

W opisie nagrania widnieje informacja, że kobieta stała około 10 minut na ulicy Sądowej przed przejściem dla pieszych z powodu awarii swojego samochodu. Na nagraniu w przyspieszonej wersji widać, jak auto w ciemnym kolorze zatrzymało się przed przejściem, by przepuścić dwie kobiety, z których jedna prowadziła rower. Po opuszczeniu pasa przez piesze, samochód nie ruszał się z miejsca. Za nim zaczęły się tworzyć kolejki aut, które omijały jego poziomy.

Pomógł policjant

Sytuacja trwała kilka dobrych minut. Dopiero policjant, który był obok w budynku sądu, nie zauważył, że samochód zatrzymał się na światłach awaryjnych i powoli tworzy się za nim korek.. Funkcjonariusz, który pełni rolę oskarżyciela publicznego,  zdołał zepchnąć samochód z drogi.  Wkrótce dołączyli do niego dwaj mężczyźni, którzy pomogli mu w tym zadaniu. Nagranie to wywołało uznanie internautów, którzy pochwaliły policjanta i mężczyzn za ich odwagę i zaangażowanie w pomoc kierowcy.