Zamknięta droga do Pępowa – kolejny etap budowy obwodnicy

Zamknięta droga do Pępowa – kolejny etap budowy obwodnicy

Kolejny etap budowy obwodnicy spowodował zamknięcie drogi do Pępowa. Jakie zmiany czekają na kierowców? Sprawdzamy!

Wyłączona droga powiatowa w kierunku Pępowa

Spółka Strabag, która jest wykonawcą obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia, zdecydował się wyłączyć z ruchu drogę powiatową z Gostynia w kierunku Pępowa, przez Grabonóg. Zmiany i ograniczenia w ruchu mają pojawić się już od 18 października. 

Ważne informacje

Ważne informacje dla kierowców, którzy jeżdżą z Gostynia do Pępowa przez Grabonóg, ale też o pracowników zakładów, funkcjonujących w strefie przemysłowej w Piaskach. Chodzi o rozpoczęcie budowy nowego ronda. Prace wkrótce się rozpoczną, a nowe rondo pojawi się na drodze z Gostynia do Pępowa. Dokładnie niedaleko skrzyżowania z drogą do Krajewic. W związku z budową konieczne jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu.  Zmiana ta będzie obowiązywała do końca budowy inwestycji, czyli do kwietniu 2023 roku. 

Jakie powstaną utrudnienia?

Utrudnienia w ruchu pojazdów spowodowało, że konieczne było przygotowanie się tzw. tymczasowej przewiązki. Nastąpi objazd do Gostynia, od miejscowości Grabonóg zostanie skierowany na nowy ślad nowej drogi gminnej nr DG740547P (k. Piaski, do firmy Mondi). Następnie, przejazdem przez tymczasową przewiązkę, ruch wyłączono do starego śladu drogi gminnej nr DG740547P (k. Gostyń). Ruch od strony Grabonogu do strefy gospodarczej w Piaskach, znajdującej się po wschodniej stronie budowanej obwodnicy, również będzie odbywał się po nowym śladzie drogi gminnej. Natomiast, kierowcy jadący od strony Gostynia w kierunku Grabonogu i strefy gospodarczej gminy Piaski, na skrzyżowaniu drogi z Gostynia w kierunku Grabonogu z drogą powiatową w kierunku Podrzecza i Krajewic, zostaną skierowani w lewo na tymczasowy objazd.