Wypadek na drodze Gostyń-Poniec

Wypadek na drodze Gostyń-Poniec

Dzisiaj około godziny 11.00 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na drodze Gostyń-Poniec. Kierowcy pojazdem samochodowym marki renault, nagle i gwałtownie zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w drzewo. W tym czasu wystąpiła duże utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej z Brzezia w kierunku Ponieca. Sprawdzamy, co dokładnie się wydarzyło.

Groźny wypadek

Najprawdopodobniej doszło do wypadku w wyniku zasłabnięcia lub zaśnięcia kierowcy. Takie przypuszczenia mieli policjanci, którzy działali na miejscu. W wyniku uderzenia w drzewo,  jedna osoba jest poszkodowana, ale przytomna. Tak jak wspominaliśmy, kierowca nagle zjechał na przeciwległy pas i uderzyła. drzewo. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 73-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Policjanci wydziału ruchu drogowego z KPP w Gostyniu ustalili, że kierowca był trzeźwy. Jak się okazało zasłabł on za kierownicą, po czym zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w drzewo.

Działania na miejscu

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Gostynia. Po przybyciu służb na miejsce, okazało się, że kierowca – starszy mężczyzna był przytomny, ale siedział za kierownicą. Strażacy pomogli mu wyjść z auta i udzielili pomocy przedmedycznej. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, która uskarżała się na drobne otarcia oraz bóle w okolicy miednicy. Lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego, po przybyciu na miejsce podjęli decyzję, że  przetransportują poszkodowanego do szpitala. Na miejscu zlecone zostały dalsze badania i mężczyzna został poddany obserwacji. Na szczęście badania w szpitalu nie wykazały u kierującego znaczących obrażeń. Policja nie zastosowała żadnych środków karnych wobec mężczyzny, zatrzyma został jedynie dowód rejestracyjny samochodu. Na szczęście obyło się bez większych szkód, a kierujący nie ucierpiał w rynku wypadku.