Kryminalna impreza w Gostyniu

Kryminalna impreza w Gostyniu

Już niedługo w Gostyniu odbędzie się jedna z największych imprez kryminalnych w Polsce. Festiwal Kryminału Retro pod tytułem kryminalny Magiel rozpocznie się 4 czerwca. Sprawdzamy, co już wiadomo o tej imprezie.

Jedyna taka impreza w Polsce

Całe wydarzenie organizowane jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Muzeum w Gostyniu. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia. Pierwsza taka impreza odbyła się w październiku 2020 roku. Gośćmi były takie znakomitości świata literatury jak Marek Krajewski czy Ryszard Ćwirlej. Cała impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wydarzenie zostało objęte patronatem zarówno mediów ogólnopolskich, jak i lokalnych oraz branżowych.

Kolejna edycja już w czerwcowy weekend

W 2022 r. wydarzenie zaplanowano na 3 i 4 czerwca. Podczas tego wydarzenia można spodziewać się spotkania autorskiego między innymi z Tomaszem Duszyńskim, Ryszardem Ćwirlejem, Sławomirem Koprem, Michałem Fajbusiewiczem, Vincent V. Severskim. W tym dniu spotkania te odbędą się na salach w GOK Hutnik. W piątek odbędzie się również gra terenowa. Jest to zabawa specjalnie dla najmłodszych. Będzie miała miejsce w piątkowy poranek w parku miejskim. Po zabawie, po południu 3 czerwca na rynku w Gostyniu nastąpi otwarcie wystawy Kryminalny Gostyń II. W sobotę z kolei organizatorzy zapraszają do sal kinowych pod kopułą w Gostyniu.

Co jeszcze przewidziano na kryminalnej imprezie?

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji odbęda się również warsztaty: pisarskie, komiksowe, kryminalistyczne i detektywistyczne, w tym także takie dla dzieci. W tych dniach dostępny będzie specjalny escape room z zagadką kryminalną, a także kryminalne gry narracyjne. Przewidziano też kawalkadę zabytkowych aut oraz minikoncert zespołu Frazier & nowak. W tych dniach zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszy kryminał retro 2021 r. W sobotę będzie miał również swoją premierę firm pod tytułem Omerta. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wydarzenie. A przy okazji tego wydarzenia, sprawdzamy, jakie korzyści niesie za sobą czytanie książek.