Dzień Otwarty Strażnic – mieszkańcy Gostynia mogli zobaczyć sprzęt i pracę strażaków na co dzień

Dzień Otwarty Strażnic – mieszkańcy Gostynia mogli zobaczyć sprzęt i pracę strażaków na co dzień

Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyniu zaprasza mieszkańców na Dzień Otwartych Strażnic. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano nowe wyposażenie, pokazano sprzęt. Dodatkowo zaprezentowano mieszkańcom, jak wygląda działalność strażaków. Sprawdzamy, jak wyglądało całe wydarzenie.

Gostyńska remiza pełna ludzi

Mieszkańcy Gostynia mieli niespotykaną okazję, aby zwiedzić remizę OSP. Miejsce to znajduje się przy ulicy Wrocławskiej 247 na terenie Państwowej Straży Pożarnej. Organizując taki dzień, strażacy chcieli przybliżyć mieszkańcom, jak wygląda specyfika pracy ochotniczej straży pożarnej. Pokazali również nowy sprzęt i wyposażenie. Strażacy chętnie też odpowiadali na pytania gości. Warto wspomnieć, że ta jednostka straży liczy ponad 120 lat i jest jedną z najstarszych w okolicy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyniu

Jak podkreśla prezes straży, Włodzimierz Rylowski, cała załoga stara się działać społecznie. Na co dzień prowadzone są także nabory chętnych osób. Dzięki pracy strażaków udało się również zdobyć dodatkowe wsparcie finansowe z ministerstwa na kwotę ponad 15 000 zł. Fundusze przeznaczone zostały na zakup szafek ubraniowych, stołów, krzeseł, mundurów, radiotelefon oraz nowej gabloty do sztandaru. Obecnie OSP Gostyń liczy 44 członków, z czego 13-tu to w pełni przeszkoleni strażacy, gotowi, nieść pomoc w każdej sytuacji. Już niedługo kolejne 9 osób przejdzie kurs podstawowy. Po kursie takie osoby zostaną wysłane na szkolenia. Warto dodać, że tylko w ubiegłym roku strażacy zostali zadysponowani do 51 zdarzeń, w tym dwa razy poza gminę Gostyń. Do drużyny mogą przystąpić również panie. Co więcej, strażacy liczą na to, że uda się stworzyć Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i wystąpić w zawodach sportowo-pożarniczych.
Życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że ochotnicza jednostka wkrótce się powiększy. Życzymy również zwycięstwa w strażackich zawodach sportowych.