Budują drugi most na ciągu rowerowo-pieszym z Gostynia do Kunowa

Budują drugi most na ciągu rowerowo-pieszym z Gostynia do Kunowa

Trwa budowa ostatniego odcinka ciągu pieszo-rowerowego z Gostynia do Kunowa. Kilka dni temu na kanale Obry było już widać pierwsze elementy mostu, który ma powstać w ramach tej inwestycji.

Niedokończona ścieżka rowerowa z Gostynia do Kunowa

Sama ścieżka jest ulubionym miejscem dla cyklistów oraz pieszych, a wszystko za sprawą sprzyjających widoków otaczającej przyrody. Niestety sama inwestycja utknęła w 2019 roku, można powiedzieć, że dosłownie w polu. Ciąg pieszo-rowerowy kończy się mniej więcej 250 metrów przed wioską. Niestety do samego kanału  Obry trzeba dojechać wąską dróżką, która wysypana jest grysem. Następnie, aby dojechać do miejscowości, należy zejść z roweru o doprowadzić go do chodnika. Właśnie trwają prace, które mają naprawić pozostawione niedociągnięcia.

Jak wygląda inwestycja i kiedy jej zakończenie?

Całość prac, prawdopodobnie zostanie zakończona 1 lipca 2022 roku. To dobra wiadomość, bo ścieżka pieszo-rowerowa powstanie tuż przed okresem wakacyjnym. Z pewnością będzie wiele osób zainteresowanych, którzy w ten sposób spędzą letni dzień. W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 metra na odcinku blisko 250 metrów. W tym momencie trwają prace nad budową kładki, która pozwoli na pokonanie kanału Obry. Ścieżka rowerowa kończy się przy ul. Spacerowej w Kunowie.

Przedsięwzięcie realizuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe z Kielc. Jak udało się ustalić, nigdy wcześniej ta firma nie współpracowała przy żadnym innym przetargu w gminie Gostyń.

Ile kosztuje to przedsięwzięcie?

Koszt budowy 250-metrowego odcinka trasy pieszo-rowerowej wraz z mostem kosztuje blisko 1,5 mln zł. Około 200 tys. złotych dołożył samorząd powiatów gostyńskich. Kwota ok. 980 tys. to dofinansowanie, które udało się uzyskać z urzędu marszałkowskiego. Mamy nadzieję, że tym razem prace przebiegną bez większych komplikacji i uda się zakończyć je tuż przed wakacjami.