Wiosenny start w bibliotece – wszystko dla chorej Zuzi ze Smogorzewa

Wiosenny start w bibliotece – wszystko dla chorej Zuzi ze Smogorzewa

W powiecie gostyńskim trwa cały czas pomoc w zbiórce na leczenie Zuzi Suleckiej ze Smogrzewa. Dziewczyna cierpi na SMA, na jej leczenie potrzebna jest kwota 9,5 mln zł.

Różne akcje, wszystko po to, aby pomóc dziewczynce z sąsiedztwa

19 marca odbyła się objazdówka, która zbierała makulaturę, złom i nakrętki. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki, która walczy z SMA. Zuzia ma 2 lata, jest mieszkanką powiatu gostyńskiego i wykryto u niej rdzeniowy zanik mięśni. Ludzi robią, co mogą, aby pomóc zebrać określoną kwotę, która przeznaczona zostanie na sfinansowanie terapii genowej.

Festyn w bibliotece w Gostyniu

Wiosenny festyn w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń miał przede wszystkim wymiar charytatywny. Odbył się 27 marca. Pod koniec lutego, pracownicy biblioteki wystosowali apel dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, aby pomogli przygotować papierowe żurawie. Zostały one sprzedane podczas festynu, a dochód przekazano na leczenie dziewczynki. Udało się wykonać ich ponad 1500 sztuk. Żurawie symbolizują szczęście i zdrowie, dlatego ich wybór nie był przypadkiem. Oprócz sprzedaży żurawi, w tym dniu odbył się również kiermasz archiwalnych tytułów czasopism. Niektóre z nich pochodziły nawet z lat 70-tych. Czasopisma, których nie udało się sprzedać, trafią na makulaturę. Oczywiście dochód z tej części również trafił na konto chorej dziewczynki.

Jakie akcje zostaną jeszcze przeprowadzone, aby zebrać odpowiednią kwotę?

Okazuje się, że to nie jedyne akcje, które zostaną przeprowadzone. Mieszkańcy powiatu przygotowali jeszcze wiele możliwości, aby wspomóc finansowo leczenie dziewczynki. Cała lista poniżej

  • 22-24 kwietnia 2022 – Festival A União faz a Força I GCB Gostyń,
  • 24 kwietnia 2022 – rajd konny dla Zuzi, Nasza Dycha w Gostyniu oraz Klamociarnia w GOK Hutnik Gostyń,
  • 28 maja 2022 – Bieg im. Edmunda Bojanowskiego Piaski,
  • 28-29 maja 2022 – 2 SETKI dla ZUZI (55x ZALEW Rydzyna).