Niedrożne kratki ściekowe w Gostyniu

Niedrożne kratki ściekowe w Gostyniu

Co roku pojawia się ten sam problem, czyli kałuże na ulicy Poznańskiej w Gostyniu. Niedrożne kratki ściekowe powodują, że woda nie ma gdzie spływać, zalewa nie tylko jedną z głównych ulic, ale również prywatne posesje mieszkańców. Okoliczne domy są również bardzo często ubrudzone błotem. Wielkopolskie Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzymał zapytanie, czy jest szansa, aby wyeliminować ten problem.

Realny problem do rozwiązania

Ulica Poznańska jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w całym powiecie gostyńskim. Codziennie tędy przejeżdża tysiące aut, zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Nic więc dziwnego, że przy tak popularnej ulicy występuje zaśmiecenie studzienek kanalizacyjnych. Nie byłoby problemu, gdyby było one regularnie czyszczone. Okazuje się, że problem ten dotyka również mieszkańców. Jeden z nich, które mieszka przy ulicy Poznańskiej musiał wykonać gruntowne odnowienie elewacji domu. Szacuje, że cała inwestycja wyniosła go ponad 20 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że przejeżdżające auta w kałuży, powodują, że pobliskie domy ubrudzone są błotem. Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Większość miejscowych posesji ma taki problem. Jest to również utrudnienia dla pieszych, którzy przechodzą ulicą.

Kto odpowiada za ten problem?

Droga ta jest pod zarządem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Instytucja otrzymała już informacje o problemie przy ulicy Poznańskiej. Jak się okazało, rzecznik WZDW poinformował, że obecnie trwają prace nad oczyszczeniem tych studziennej. Faktycznie część z nich jest już drożna, natomiast jak się okazuje nie wszystkie. W związku z tym, że nie jest to jednorazowy problem, mieszkańcy zastanawiają, to zapłaci im za zniszczone mienie. W tym przypadku nie pozostaje nic innego, jak składać o odszkodowanie. Należy składać je do Wydziału Organizacyjnego, który znajduje się w Poznaniu. Wchodząc na ich stronę, bez problemu widoczny jest numer telefonu oraz dedykowany adres e-mail. Warto skorzystać z takich wniosków, rekompensata może okazać się pomocą przy usuwaniu uszkodzeń.