Zablokowana droga i pomoc dźwigu

Zablokowana droga i pomoc dźwigu

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj na jednej z powiatowych dróg. Koło południa trasa Pępowo – Babkowice została tymczasowo zablokowana. Wszystko z powodu ciągnika, który nie wiadomo z jakich przyczyn zsunął się na pobocze i wywrócił na bok. By ła potrzebna specjalistyczna pomoc, której dotarcie na miejsce zajęło trochę czasu. Co właściwie się wydarzyło dziś o 12:30? O tym piszemy poniżej.

Niebezpieczne mijanie z innym pojazdem

Trasa Pępowo-Babkowice na tym odcinku drogi nie jest zbyt szeroka. Nie ma się zatem czemu dziwić, że kierowca ciągnika chciał zrobić miejsce nadjeżdżającemu z przeciwnej strony pojazdowi. Postanowił on skierować swój ciągnik na pobocze, jednak nie dokładnie wycyrklował odległość. Na skutek działań kierowca stracił panowanie nad maszyną, która w krótkiej chwili przewróciła się na bok. To groźnie wyglądające wydarzenie na szczęście nie skończyło się tragicznie. Mężczyźnie kierującemu ciągnikiem nic się nie stało. Jednak droga na tym odcinku była dłuższy czas zablokowana. Wszystko dlatego, że do postawienia zestawu spowrotem na kołach potrzebna była pomoc dźwigu.

Na miejsce konieczne było wezwanie jednostki straży pożarnej ze specjalnym, ciężkim sprzętem. To ona zajęła się przewracaniem ciągnika. Na szczęście cała akcja nie trwała bardzo długo. W ciągu kilku godzin udało się przywrócić całkowity ruch na trasie.

Jak widać sytuacje losowe zdarzają się wszędzie. Dobrze więc, że na miejscu zawsze zjawiają się strażacy, którzy są w stanie udzielić niemal każdej pomocy.