Działania grupy „Speed”

Działania grupy „Speed”

Piątek trzynastego jest dla niektórych dniem pechowym. Dlatego też właśnie ten dzień został wybrany na ogólnopolską akcję funkcjonariuszy policji, którzy mieli dopilnować, aby kierowcy samochodów nie przekraczali prędkości i przestrzegali zasad ruchu drogowego. Akcja działania na terenie całej Polski, w tym również w powiecie Gostyńskim. Czym była i czy przyniosła dobre rezultaty?

Grupy „Speed” na drogach

Do akcji „Prędkość” zostały przydzielone tzw. policyjne grupy „Speed”. To funkcjonariusze, którzy na co dzień przeciwdziałają obecności niebezpiecznych zjawisk na drogach. Mowa tu o wszelkiego rodzaju łamaniu przepisów, w tym również nie przestrzeganiu dozwolonej prędkości. To oni posiadają nowoczesne samochody wyposażone w wideo rejestratory oraz rejestratory wizualne ręczne. W całym kraju kontroli zostało poddanych setki kierowców, w ramach profilaktyki. Każdy z nich został pouczony o prawidłowych zachowaniach na drodze i zwracaniu uwagi na innych kierowców.

Poza kontrolą prędkości

Jak się okazało, funkcjonariusze mocno do serca wzięli sobie akcję i prężnie rozmawiamy z różnymi kierowcami zatrzymywanymi na drogach. W powiecie gostyńskim policja nie tylko kontrolowała prędkość, ale również sprawdzała trzeźwość kierowców czy obowiązku zapinania pasów. Choć takie prewencyjne kontrole nie wszystkim przypadły do gustu, sama akcja cieszyła się dużym poparciem wśród użytkowników dróg.